Експерт розповів, чому Порошенко може ветувати зниження автоакцизу

0

Президент Петро Порошенко може накласти вето на закон про зниження акцизу на вживані іномарки через вимоги Міжнародного валютного фонду.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політичний експерт Петро Олещук.

“Це особливості співпраці з МВФ. За умовами фонду, Україна повинна уникати зниження податкових надходжень, бо нам вкрай необхідно якомога скоріше вирівняти баланс бюджету. Друга причина – це, так би мовити, підтримка вітчизняного виробника”, – сказав Олещук.

Український автопром сьогодні майже повністю знаходиться в руках депутатів, пов’язаних із групою “Відродження” в парламенті, зауважив політолог.

“Вона сьогодні є однією з головних точок опори президента в Верховній Раді. Тому Порошенку доводиться таким чином “захищати” бізнес таких людей, як Таріел Васадзе (народний депутат від групи “Економічний розвиток”, президент Української автомобільної корпораціі, – ред.), голова ЗАЗ. Зміни до Конституції для президента не робляться задарма – за голоси треба платити поступками і привілеями”, – додав він.

З іншого боку, вважає політолог, вступ цього закону в дію може дещо покращити настрої в суспільстві.

“Градус напруження в країні високий і зростає все більше. Зрештою, українці є одним із найбідніших народів Європи і вимушені платити один із найвищих акцизів на купівлю-продаж автомобілів. Ситуація могла б докорінно змінитися: непогані автівки з ЄС могли б стати значно доступнішими для нас”, – сказав Олещук.

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада прийняла закон про зниження акцизного податку на імпорт вживаних авто в 28 разів. Проте в четвер 2 червня керівник фракції “Самопоміч” Олег Березюк повідомив пресі, що президент Петро Порошенко наклав вето на цей закон. Пізніше це спростував прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.


Не пропустіть