Кому не дозволять ввозити автомобілі за зниженими акцизами

0

Прийнятий 31 травня Закон про зниження акцизного податку на старі автомобілі до рівня нових має певні обмеження – скористатися зниженими акцизами дозволять не всім!

По-перше, прийнятий законопроект номер 3251 знижує акцизи на старі автомобілі на 2,5 року – приблизно з середини 2016 року до кінця 2018 го.

Крім того, в Законі виписано ряд обмежень, які не дозволять певним людям зловживати зниженим акцизом з метою заробітку. По-друге, знижені ставки акцизу не стосуються тих автомобілів, які завезені або мають походження з країни агресора або окупованих територій. Таким чином, якщо хтось буде ввозити старе авто з Росії, Криму чи окупованих територій Донбасу, йому це дозволять зробити, проте їх розмитнення відбуватиметься за нинішніми (високим) ставками акцизу.

Ще одне істотне обмеження, яке прийняли депутати в другому читанні – вік автомобіля. Він не може бути молодше 2010 року. Така дата виникла через те, що в Україні діє екологічна норма викидів автомобілів не нижче Євро 5. А автомобілі цього стандарту в Європі почали проводитися з кінця 2009 року. Таким чином, щоб у українців не було спокуси підробити або купити документи чинного екологічного стандарту, нардепи ввели чітке обмеження віку авто.

Для того, щоб можливість ввезення дешевого автомобіля не стала бізнесом, депутати передбачили в законі кількісне обмеження ввезення автомобілів – одне авто на рік. Крім того, ввезене авто власник не має права продати протягом одного року. Хочеш ввозити більше автомобілів або продати менш ніж за рік – плати акцизи за повною ставкою!

Більш того, щоб не було зловживань, депутати передбачили, що ввозити автомобіль за зниженою ставкою в кількості більше одного в рік можна не тільки для власного використання, а й в інтересах інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських або цивільно-правових договорів, а також за рішенням суду.

Ще одне цікаве обмеження, яке не виписано у цьому законі і на яке мало хто звернув увагу. З 1 січня 2018 року в Україні можна буде ввозити автомобілі екологічного стандарту Євро-6. А їх в Євросоюзі почали виробляти з 2014 року. Таким чином, ввезти автомобіль, виготовлений в 2010, 2011, 2012 і 2013 року можна буде тільки протягом півтора років – з середини 2016- го по кінець 2017 року. У 2018 році припаде ввозити тільки авто починаючи з 2014 року виготовлення.

https://www.autocentre.ua/


Не пропустіть