В Україну повертається техогляд

0

Кабмін подав у Раду законопроект про приведення законодавства про транспорт до євронорм, в числі яких – техогляд (ТО). Нагадаємо, у нас перевірку технічного стану особистих авто скасували в 2013 році, а для бізнесу (вантажівки, автобуси, таксі, службові легковика і мікроавтобуси) – залишився.

Тепер же техогляд знову введуть для приватників з 2018 року. Нові авто будуть проходити свою першу перевірку через чотири роки після покупки, потім – кожні два роки. Комерційний транспорт (вантажівки, автобуси) обладнають пристроями, що показують його місцезнаходження, скільки часу водій провів за кермом, а також ременями безпеки і обмежувачами максимальної швидкості.

Глава комітету ВР з питань транспорту Ярослав Дубневич сказав нам, що законопроект треба приймати, так як адаптація нашого законодавства до європейського передбачена угодою про Асоціацію з ЄС, але поки він вивчається в комітеті. Експерти законопроект критикують. «Головні зауваження – чому проводити ТО будуть призначені державою структури, а не громадські організації автомобілістів, як в ЄС? У нас завищені вимоги по екології і занижені до техстану автомобіля. А це значить, що старі машини ТО не пройдуть і може відродитися хабарництво. Нарешті, чому звільнені від ТО машини дипломатів? Вони не їздять по нашим дорогам і не ламаються?»- Сказав нам глава ВААІД Олег Назаренко.

http://www.segodnya.ua/


Не пропустіть