Водіям в Україні будуть потрібні нові документи

0

В ході планового приведення українського законодавства у відповідність з вимогами Європейського Союзу, створений Кабміном законопроект №4683.

Цей той самий об’ємний документ, який повинен повернути техогляд, суттєво змінити законодавство у сфері комерційних перевезень автомобільним транспортом, регламентувати використання тахографів та обмежувачів швидкості, ввести нові заходи відповідальності за порушення нових вимог, пише auto.ria.

Свідоцтво професійної компетентності

Зараз мова піде про новий документ, який стане обов’язковим для водіїв комерційного транспорту – свідоцтво професійної компетентності водія (СПКВ). Згідно з текстом законопроекту, СПКВ – документ встановленого зразка, який засвідчує професійну компетентність водія транспортного засобу на достатньому рівні для безпечного надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. Управляти комерційними транспортними засобами без наявності СПКВ буде заборонено, а в разі порушення доведеться сплатити штраф у розмірі від 340 до 680 грн.

Зазначимо, що до комерційного транспорту фактично відносяться всі типи ТЗ, крім тих, що використовуються в особистих цілях. Тобто: автомобілі таксі, автобуси і вантажівки, з допомогою яких надають послуги по перевезенню вантажів і/або пасажирів.


Не пропустіть