Експерт розкрив “дірки” у законі про дешеві вживані авто

0

У разі підписання проекту закону №3251 про зниження акцизів на б/в авто з’явиться схема ввезення нових авто з Росії через Білорусь, пише fakty.ictv.ua

Авто реєструвати на білоруську юрособа і далі будуть знімати з обліку і возитимуть в Україну з Білорусі із заниженням митної вартості та недоплати податків.

Про це розповідає генеральний директор Асоціації автоімпортерів України Олег Назаренко.

– У проекті закону №3251 чітко зазначено, що пільга щодо зниження акцизу не поширюється на авто, які “мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України у відповідності з законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України згідно із законом України”.

Адже, наприклад, японські авто, які мають країну походження Японію, куплені в Росії і ввезені в Україну з РФ, а через білоруську реєстрацію ніяк не потрапляють під заборону.

“Моторними транспортними засобами, що використовувалися, вважаються такі, на які були або є реєстраційні документи, видані уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, що дають право експлуатувати ці транспортні засоби”.

Тому нове авто 2016 з нульовим пробігом з Росії з японським вінкодом на білоруському техпаспорті буде ввезено в Україну з пільговим акцизом, як б/в.

Це ж елементарно і правки, якими було запропоновано закрити цю “схему” несплати податків народні депутати чомусь не взяли., – пише Назаренко.


Не пропустіть