Названо причини можливого скасування законопроекту про зниження акцизу на авто

0

Проект закону, номер якого – «3251», все ніяк не може дійти до Президента і отримати його підпис. Ще вчора здавалося: для того щоб українці вже через кілька тижнів отримали право приганяти автомобілі з пробігом, оплачуючи істотно менше «розмитнення», не вистачає лише цього підпису. Ну і подальшої формальності – публікації в офіційному ЗМІ, яка дасть ініціативі юридичну силу, пише avtovod.org.ua

Тепер тимчасове зниження ставок акцизного збору, прописане в цьому самому законопроекті (він, нагадаємо, був підтриманий в цілому на голосування у ВР), ставиться під великий сумнів, – і справа зовсім не в підписі Президента. Як повідомила прес-служба АП, документ ще не встиг покинути стіни ВР, тому всі повідомлення про «вето» – поки не більше ніж чутки.

Більш того: законопроект ще не «встиг» отримати підпис Голови ВР. Тим часом, згідно з Регламентом ВР, було внесено і зареєстровано проект постанови про відхилення рішення ВР від 31 травня, – того самого, яким нардепи прийняли з / п 3251 в цілому. Текст постанови та супровідних документів оприлюднено на офіційному порталі Ради. І хоч завдання проекту постанови очевидне вже з його назви, тепер у нас є можливість дізнатися причину, по якій пропонується відхилити рішення ВРУ по з / п №3251 від 31 травня. У супровідній записці до проекту постанови сказано наступне:

«Розгляд цього рішення пройшло з грубими порушеннями вимог Регламенту ВРУ, а саме статей 117, 120 і 121, тому таке рішення не можна вважати прийнятими відповідно до Закону і відповідно підлягає анулюванню в передбачений Регламентом термін. Відповідно до ч.1 ст.48 Регламенту, рішення ВР можуть бути анульовані ВР до підписання відповідного акта ВР Главою ВР ».

У статтях Регламенту № 117, 120 і 121 мова йде про терміни подачі депутатам законопроекту для другого читання, порядку обговорення законопроектів і особливості голосування щодо законопроектів у другому читанні. Саме в порушенні окремих пунктів Регламенту і лежить основна причина, по якій законопроект №3251 повинен бути відхилений. Автор проекту постанови – нардеп Дмитро Святаш.

Далі проект постанови повинен бути розглянутий на профільному комітеті, який протягом трьох днів (з урахуванням календарного плану роботи сесії) з моменту отримання документа повинен винести рішення щодо доцільності прийняття або відхилення постанови. Після відповіді комісії вирішує винести на голосування в ВР за скороченою процедурою, минаючи голосування про включення документа до порядку денного. Згідно з поточним графіком роботи Парламенту проект постанови може бути розглянутий або з 14 по 17 червня, або вже після 5 липня.


Не пропустіть