Хто блокує зменшення мита на вживані авто

2

Здешевлення авто може і не бути.

У парламенті минулого тижня зареєстрували постанову, котра може скасувати закон про зменшення акцизних зборів на вживанні іномарки, пише glavcom.ua.

Через це закон, який недавно ухвалили, не може підписати ані спікер, ані президент.

Мрія багатьох українців про дешеві автомобілі поки лишатиметься лише бажанням. Адже президент його вже другий тиждень не підписує. Він його навіть не бачив.

Закон має ледь не вдесятеро зменшити акцизний збір на розмитнення вживаних авто. Це вдвічі, а іноді втричі зменшить вартість таких машин.

Та в Раді документ заблокували. Нардеп з групи «Відродження» Дмитро Святаш зареєстрував постанову і просить скасувати цей закон.

Парламентарій вважає, що документ ухвалили з порушенням регламенту. Його колеги пояснюють, що народний обранець насправді лобіює інтереси великих українських автомобільних корпорацій.

Доки спікер не підпише документ, він не може потрапити на стіл до президента. Є ще одна погана новина — автоімпортери кажуть, що насправді цей закон ситуацію особливо не змінить.

Голова всеукраїнської асоціації автоімпортерів та дилерів Олег Назаренко пояснює, що депутати зменшили акциз на вживані авто, але перед тим двічі піднімали цю ставку. І саме тому ціни відчутно не зміняться.

Постанову Святаша нардепи планують розглянути вже наступного тижня. Якщо документ провалять, закон одразу підпише Андрій Парубій. Тож є всі шанси, що згодом це зробить і президент.


Не пропустіть