Дешеві акцизи на імпортні авто знищать український ринок

7

Народний депутат від групи “Відродження” заявив, що новий закон про зниження тарифів на акцизний збір для імпортних авто, які були в користуванні, знизить ціни на українському вторинному ринку. Це також може статися через те, що збідніє на 30-40% українське населення, пише znaj.ua.

“Є наприклад п’ятирічна “Шкода”, якою володіє українець, і такою ж п’ятирічної “Шкодою” володіє поляк. Поляк всі ці п’ять років їздив на своїй “Шкоді” в Польщі, купував там запчастини, платив податки, збори і так далі і тому тепер зможе продати її в Україні. Причому, якщо він продасть її в Польщі, то не отримає відшкодування ПДВ від держави, відповідно в Україні продасть дешевше. І ця машина зайде до нас без акцизів, обмежувальних заходів і буде відразу конкурувати з такою же машиною, яка експлуатувалася в Україні”, – розповідає на прикладі народний депутат в інтерв’ю Главкому.

Політик уточнює, що до вступу в силу закону відбувалася позитивна тенденція на українському ринку. За останні сім років у країні продали близько 4 мільйонів нових легкових автомобілів, при чому половину з цього числа зібрали в Україні. Близько 450 тисяч перепродажів здійснили за рік, і більше 52 тисячі нових машин продали в країні. Після вступу в силу закону буде зворотна тендеція, яка знецінить українські автомобілі в порівнянні з імпортними. Якщо раніше було вигідно купити вітчизняне авто, то зараз буде навпаки.


Не пропустіть