Чому в Україні не хочуть збирати іномарки

0

В Росії повним ходом працюють автозаводи світових гігантів, які продовжують будувати виробничі майданчики на території РФ, пише fakty.ictv.ua.

Серед найбільш відомих: Volkswagen, Skoda, Nissan, Toyota, Ford, BMW. І це далеко не весь перелік. Так, вчора в Підмосков’ї погодили будівництво заводу з виробництва Mercedes. Чому ж в Україну найближчі 7 років не з’явиться автозаводу, який буде збирати іномарки, пояснив генеральний директор Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

“А тому що автозаводи будують або для свого великого ринку (Росія, Китай) або для зовнішніх ринків (авто на експорт, як в Словенії і тд)”, – сказав він.

Наш ринок дуже малий, а зовнішні ринки для нас закриті (Росія СНД із зрозумілих причин, а ринок ЄС закритий згідно невигідним для нас умовами Угоди з ЄС: 7 років можливі авто з України будуть при експорті до ЄС обкладатися митом 10%). А якщо авто з українського автозаводу при експорті до ЄС буде через мита дорожче на 10%, то хто буде тут будувати завод?

А якщо б угоду підписали з вигідними умовами, то вже зараз до нас прийшли би інвестори. Чому так думаю? Я особисто брав участь з 2011-го року у переговорах з Фуджикама, які зараз відкрили завод з виробництва запчастин і знаю логіку автозаводів. Усіма серйозними автозаводами зараз реально управляють (або впливають) фінансисти, а не конструктори і виробничники. Логіка фінансиста гранично проста – менше витратити, більше отримати, – пише Назаренко.


Не пропустіть