На кордонах України різко зросла кількість нелегального ввезення авто

0

За рік порушень стало більше на 37%, пише segodnya.ua.

У 2016 році зросла кількість незаконного переміщення автомобілів через державний кордон України. Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

Загальна кількість виявленого та вилученого автотранспорту з підробленими, несправними документами, а також ідентифікаційні номери складових частин, які не відповідають записам в реєстраційних документах, зросла на 37%.

Так, з початку 2016 року прикордонники виявили 164 таких автомобілей, а в 2015 році за аналогічний період – 120.
Така тенденція спостерігається і на адміністративному кордоні Херсонської області з тимчасово окупованої території АР Крим, де кількість виявленого та вилученого автотранспорту збільшилася в 7 разів (у 2016 році – 35, у 2015 році – 5).
Основними способами незаконного переміщення автотранспорту є використання:

справжнього доручення, оформленого (виданого) на материковій частині України без присутності власника автомобіля;
дійсних доручень, бланки яких зареєстровані в “Єдиному реєстрі довіреностей, посвідчених у нотаріальному порядку” на інший юридичний акт;
дійсних бланків довіреностей, які не зареєстровані в “Єдиному реєстрі довіреностей, посвідчених у нотаріальному порядку”;
доручень, виданих “нотаріусами”, які не зареєстровані в “Єдиному реєстрі нотаріусів”;
підроблених бланків довіреностей на право керування транспортними засобами;
підроблених свідоцтв про реєстрацію і “недійсних/перебитих” номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів.

“На сьогоднішній день виявлено і не допущено ввезення на материкову частину України 104 автомобілі, з них 76 – за підробленими дорученнями на право керування транспортними засобами, 28 – з невідповідністю реєстраційних документів VIN-коду автомобіля”, – відзвітували прикордонники.

У взаємодіючі правоохоронні органи України направлено 95 повідомлень про виявлення кримінальних правопорушень з цієї проблематики.


Не пропустіть