Водіїв в Україні зобов’яжуть їздити за європейськими правилами

Автомобільне законодавство буде приведено до стандартів ЄС

Уряд має намір ґрунтовно переписати автомобільне законодавство. Ще в середині травня в парламент був поданий законопроект №4683, який передбачає внесення змін до цілої низки законів і підзаконних актів, що регулюють транспортну галузь, проте сам текст документа став доступний широкому загалу тільки нещодавно, передає AUTO-Consulting.

У пояснювальній записці, підписаній міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, йдеться, що Україна в рамках асоціації з ЄС, взяла на себе зобов’язання запровадити цілий ряд європейських транспортних регламентів, зокрема, № 3821/85 про встановлення реєструючих пристроїв на автотранспорті, 92/6 про пристрої, що обмежують швидкість для певних категорій транспортних засобів, 2002/15 про організацію робочого часу осіб, задіяних в перевезеннях, 2003/59 про кваліфікацію водіїв, 2014/45 про перевірку технічного стану автомобілів та ін. Всі ці регламенти пропонується імплементувати у вітчизняне законодавство одним махом.

Більшість нововведень в разі їх прийняття торкнеться вантажного і пасажирського транспорту: перевізники будуть змушені працювати по-європейськи, тобто, не їздити по ночах, відпочивати через певні проміжки часу, не перевищувати швидкість і ін.

Але є сюрприз і для пересічних автовласників. Їм пропонують повернути техогляд. Варто відзначити, що це вже не перший законопроект на цю тему. Згідно з останнім документом, техогляд пропонується проводити раз на два роки, а для авто з салону – через 4 роки після першої реєстрації. Для таксі, “швидких” та ін. – ТО потрібно буде робити щорічно. Техогляди будуть проводити спеціально навчені в органах МВС фахівці СТО, а на підставі їх висновків Моторно-транспортне бюро зможе видавати українцям наклейки на лобове скло.

За відсутність такої наклейки водіїв штрафуватимуть на 340 грн., А якщо не допоможе, позбавляти прав. Таким чином щомісяця техогляд буде проходити близько 250 тис. українських авто, а значить, на СТО вишикуються величезні черги. Все це може відродити корупційні схеми, тим більше, що в законопроекті є цілий список винятків. Наприклад, не потрібно проходити ТО авто, які беруть участь в гонках або “антикваріату”, за який цілком можна видати, скажімо, старі ВАЗи.

Більше новин


Прокоментуй новину

 • Віталій

  Прийдеться знову платити хабарі.Це дешевше ніж ремонт автівки.

 • Александр

  Ничего против техосмотров сказать нельзя,лишь бы они были честными.Не секрет,что некоторые водители нерадиво относятся к техсостоянию своих авто.Если это грязь в салоне,то это одно,а если неисправные тормоза и настройка фар,то это уже и наша с вами проблема может быть.

 • игорь

  Ездить по-европейски по бездорожью,на корчах собственного производства!Цирк…как вы всех зае..ли придурки…

 • фулюган

  когда отменяли техосмотр – ввели очень большой налог на топливо – есть соответствующий закон ….
  ТАК ЧТО??? – ДАННЫЙ НАЛОГ БУДЕТ ОТМЕНЕН??? И ТОПЛИВО ПОДЕШЕВЕЕТ НА 40%??????

 • Вітер

  Будуть робить все , тільки не дороги. Решетилівка-Дніпро 60км-ОКОПИ. Одеса-Рені 200км ОКОПИ (ще з війни 1945) треба просити німців щоб прийшли і за собою позагортали

 • ТО по чесному а не за сало

  Майже всі приватні грузовики стоять під дворами. на них стоять прямотоки глушників, і нікому до цього нема діла. Ну як може автокран вночі без охорони стояти під двором а вранці їхати на роботу і невідомо хто і що йому відкрутив. Тим більше будячи в 6:00 ранку всю округу ревом двигуна