Зимові шини тепер можна буде використовувати влітку

0

Депутатами Верховної Ради прийнято на розгляд постанову нового законодавства, згідно з яким автомобілістів чекають нові сюрпризи в найближчому майбутньому. Крім повернення обов’язкового техогляду транспортного засобу, планується остаточно вирішити суперечку стосовно літніх і зимових шин. Крім того, шипована гума стане «поза законом», пише rbn.cc

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4683 на розгляд, в якому вказується, що в зимовий і будь-який інший час власник транспортного засобу не має права використовувати шиповану гуму. Крім того, в законопроекті № 4683 прописано, що для їзди по дорогах з твердим покриттям не допускаються транспортні засоби з шипованими пневматичними шинами. Виняток становлять маршрути, заздалегідь визначені органами місцевого самоврядування з урахуванням дорожньо-кліматичних умов, при яких безпеку дорожнього руху неможливо забезпечити з використанням інших засобів протиковзання.

Також, в разі потреби, підтерті зимові шини можна буде «носити» і влітку, але тільки в тому випадку, якщо залишкова висота протектора не менше 3 мм. Тобто, дана умова нібито полегшує життя автовласникам і дає їм можливість повторно використовувати вже наявну «пару». Таким чином, одвічні суперечки про «всесезонних» шинах вирішені.

Проте, літню гуму цілий рік використовувати не можна. Законопроект чітко це прописує в самому тексті. Зміна шин також повинна здійснюватися не пізніше ніж через 20 днів після закінчення / зміни сезону. Тільки ось ініціатор законодавчого акту не уточнює, коли саме закінчуються і починаються ці сезони.


Не пропустіть