В Україні різко подорожчає бензин

2

Бензин в Україні стане ще дорожчим. При цьому подорожчання буде економічно обґрунтованим, що робить його практично неминучим, пише autonews.com.ua

Міністерство енергетики пояснює, що вартість нафти сьогодні – 50 доларів за барель. Світові експерти вважають, що до грудня 2016 року цю цифру підвищиться на 7 доларів, а вже в 2017 році становитиме 64 долара.

Якщо враховувати, що половина вартості закупівельної ціни нафти – це податки, значить, її закупівельна вартість становить близько 40% від загальної суми.

Як тільки барель нафти буде продаватися за 60 доларів, ціна такої ж кількість бензину збільшиться на 5 умовних одиниць. Це означає, що в Україні бензин подорожчає на 3 гривні.

Втім, ще кілька місяців тому в Україні були всі обгрунтування для підвищення вартості бензину, але тоді ситуацію на АЗС спробували нівелювати оператори продуктів з нафти.

Цінники на табло заправних автоматів залишилися колишніми. Клієнтів було мало, – продавці бензину ігнорували ринкові зміни. Сьогодні відбулася компенсація відстрочки подорожчання, за рахунок чого стрибок цін виглядає досить різким.

До слова, Державний резерв запланував створення запасу нафтопродуктів, який буде накопичуватися за рахунок введення нового податку. Пропонується утримувати близько 40 копійок за продаж кожного літра палива, – саме так буде формуватися «подушка безпеки» – стабілізаційний запас чорного золота.


Не пропустіть