Чому в Україні не роблять дешевих іномарок

2

Інвестори не хочуть будувати в Україні автомобільні заводи з дешевими машинами, як, наприклад, в Росії, тому що для цього потрібен ринок збуту, який в нашій країні занадто малий. Про це заявив глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

“Заводи будують або в розрахунку на свій величезний ринок (як в РФ і Китаї), або в розрахунку на експортні поставки на чужі ринки (як в Словаччині, наприклад)”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Експерт навів в приклад компанію Geely, яка побудувала завод в Білорусі з розрахунком на ринок РФ. Або завод Great Wall з розрахунком на безмитну реалізацію на ринку ЄС.

“СНД і РФ для нас закриті. ЄС теж згідно з Угодою з ЄС для нас на 7 років закриті (встановлено мито 10% на 7 років на вироблені у нас авто) … Все просто! А чому ЄС від нас відгородився? А бояться, що, можливо, прийдуть китайці, побудують завод і будуть без мит поставляти авто в ЄС. а конкуренції в ЄС бояться, а на нас їм плювати! Гірка правда … “, – додав Назаренко.

За словами глави ВААІД, Угода про асоціацію з ЄС за частиною автомобілів підписана Києвом на вкрай невигідних для України умовах: екологічні вимоги, 10 років перехідного періоду до скасування мит на іномарки, 7 років закритий їх ринок для наших авто, техогляд, який по екології не пройдуть 65% власників іномарок та інше.

http://www.autosvit.com.ua/


Не пропустіть