Швеція відкриває першу в світі електричну автодорогу

0

Швеція відкрила випробувальний відрізок електродороги для вантажних перевезень, обладнаний тролейбусними проводами. Експериментальна ділянку дасть можливість випробувати нові технології в умовах природного клімату та реального трафіку. Протягом двох років по новій дорозі пересуватимуться вантажівки зі струмоприймачами на даху, пише bublbe.com.

“Електричні дороги ще на один крок наблизять нас до створення “чистих” автомобілів і досягнення нульового рівня викидів вуглекислого газу. Нова технологія може стати відмінним доповненням до сучасних автомобільних і залізничних мереж”, – говорить Лена Еріксон, генеральний директор Транспортній адміністрації Швеції.

Випробування триватимуть до 2018 року й допоможуть визначити придатність використання такої розробки в майбутньому. Експеримент проводиться в рамках плану уряду щодо збільшення до 2030 року частки енергії з відновлюваних джерел, що використовується в транспортному секторі. Проект частково фінансується трьома урядовими установами: Транспортною адміністрацією Швеції, Шведським енергетичним агентством, а також державним агентством інноваційних систем.


Не пропустіть