Патрульну поліцію знову перетворюють на ДАІ – правозахисник

0

Нові поліцейські незабаром ризикують назад перетворитися на старих (і не добрих) даішників. Найбільша проблема навіть не в людях, а в законодавстві, яке практично не змінилося.

Про це “Обозревателю” розповів столичний Автоадвокат, автор книги “100 аргументів проти штрафи ДАІ” Володимир Караваєв.

Експерт упевнений, що роботу поліції визначають ті ж підзаконні акти, що раніше регулювали роботу ДАІ і, по суті, давали поле для фальсифікації по відношенню до водіїв, чим у підсумку породжували корупцію.

“Вже сьогодні поліцейські використовують ті ж методи, що і ДАІ. Це стосується, наприклад, механізму визначення водія, який знаходиться в стані алкогольного сп’яніння. Інструкція нова, а ось механізми для визначення чи був водій п’яний, залишилися колишньою”, – розповідає Караваєв

Так, почервоніння обличчя знову вважається ознакою сп’яніння, як це було до раніше в наказі 400/666 “Про затвердження інструкції щодо виявлення водіїв у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння”, при цьому червоне обличчя у багатьох людей – ознака гіпертонії.

Цей та інші підзаконні акти та накази, які використовувала ДАІ, були прописані безграмотно, вважає Караваєв. На його думку, якщо так піде і далі, то поліція буде діяти такими ж методами, як до неї даішники. Це призведе в результаті до того, що з 80% довіри, які українці сьогодні виявляють до нової поліції, через рік не залишиться і сліду.

Хто ставить палиці в колеса нової поліції? На думку адвоката це несвідомо роблять ті чиновники з МВС, які розробляє “нормативку” для поліції. Їм набагато простіше не придумувати щось нове, що дозволяє уникнути фальсифікації в роботі правоохоронців, а взяти старий наказ і замінити “міліцію” на “поліцію” і – вуаля, робота виконана.

Відзначимо, що всі нормативно-правові документи закону “Про Національну поліції”, які стосуються прав і свобод громадян, повинні проходити публічне обговорення. Але жодного обговорення досі не було. Це чи не порушення? Чому це відбувається – відповіді немає.

У законі “Про національної поліції” говориться що нормативні акти повинні пройти суспільне обговорення.


Не пропустіть