Як законно їздити на нерозмитнених авто

1

Будь-які транспортні засоби, які в’їжджають в Україну, повинні бути розмитнені і зареєстровані протягом 10 днів з моменту перетину державного кордону.

Про це свідчить ст. 95 Митного кодексу. Саме протягом цього періоду слід сплатити ввізне мито, ПДВ, акцизний податок і поставити автомобіль на облік. Але є принаймні п’ять способів, як не платити державі і при цьому цілком законно їздити по нашій країні на машині з іноземними номерами, повідомляють Деньги.ua.

Ось вони:

1. Перетинайте кожні 5 днів кордон. Придбати автомобіль за кордоном, але не розмитнювати його. Кожні п’ять днів перетинати кордон через одну і ту ж митницю. Або кожні 10 днів, якщо авто в’їжджає через один пункт пропуску, а виїжджає через інший. “Якщо машина зламалася, потрапила в ДТП, або водій захворів, потрібно подати на митницю заяву та відповідні довідки (з поліції, з СТО, з лікарні), які пояснять відстрочку перетину кордону”, – радить Антон Гаврик, юрист юридичної фірми Місечко та Партнери. Правда, недавно прикордонники перестали приймати такі довідки, чим спровокували масу невдоволення і навіть мітинги жителів прикордонних областей країни.

2.Купіть нерозмитнений автомобіль в Україні. Придбати нерозмитнений автомобіль в Україні. Далі порядок дій такий самий – кожен 5 (10) днів виїжджати через кордон і в’їжджати назад.

3.Варіант для нерезидентів. Якщо у вас є паспорт громадянина іншої держави і ви більшу частину часу живете за межі, тоді вас можна віднести до нерезидентам. В такому випадку, нерезиденти, згідно ч. 1 ст. 380 Митного кодексу, можуть ввозити в Україну транспортні засоби для особистого користування на термін до одного року. Обов’язкова умова при цьому – реєстрація авто в Україні в консульстві відповідної держави.

4. Співвласник. Резидент України також може їздити на автомобілі нерезидента, якщо він є співвласником цієї машини і вписаний в техпаспорт, виданий за кордоном. “Для цього авто має бути зареєстровано за кордоном на резидента тієї країни, який виступив в ролі користувача, а українець вписаний в техпаспорт як власник. Головне, щоб після закінчення року іноземець – користувач не забув виїхати і в’їхати на територію України. перетинати кордон на авто може лише він”, – пояснює Антон Гаврик.

5. Працівник закордонної фірми. Оформити автомобіль за кордоном на українця, який офіційно є працівником іноземної фірми. Тоді він зможе користуватися транспортним засобом в Україні без обов’язкового перетину кордону 12 місяців.


Не пропустіть