У Мінінфраструктури повідомили, які шосе будуть платними

1

За підрахунками Кабміну, дорожній фонд за рахунок акцизних зборів на паливо, спеціальних мит і штрафів має генерувати більш ніж 40 млрд грн щорічно

Для залучення коштів приватних інвесторів на ремонт автомобільних доріг уряд планує зробити деякі шосе в Україні платними. Про це в інтерв’ю Bloomberg розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Україна планує запропонувати концесійні проекти і ввести платні шосе, щоб привернути інтерес приватних інвесторів”, – сказав Омелян.

Зокрема він припустив, що серед “найбільш цікавих для інвесторів областей розвитку” можуть бути новий маршрут навколо столиці Києва і траса Київ – Одеса.

Він також нагадав і про Дорожній фонд, який має залучати щонайменше 40 мільярдів гривень щороку для ремонту і будівництва доріг.

“Акцизні збори на паливо, спеціальні мита і штрафи за такі порушення, як перевищення ліміту ваги, будуть генерувати грошові кошти для фонду”, – каже Омелян.

Видатки з державного бюджету на проведення дорожніх реконструкцій цього року складають 19 млрд грн.

Загалом планується провести ремонт 170 тис. км доріг, з яких, за словами міністра, 90% не оновлювалися протягом більш ніж 30 років.


Не пропустіть