Ціна на газ на АЗС знову може стрибнути вгору, – експерт

2

До подорожчання зрідженого газу на українських АЗС призвели зрозумілі й економічно обґрунтовані причини.

Таку позицію озвучив експерт паливного ринку, заступник директора «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн, – повідомляє УНН.

«По факту, тут нового нічого сказати не можу. Всі ці чинники, що призвели до цього подорожчання, вони відомі та обґрунтовані. Це і дефіцит, викликаний скороченням поставок з Росії: десь близько 20% не дійшло на ринок, і розгорнулася боротьба за той ресурс, який є. Але ці чинники – вони потроху себе вичерпують.

За словами експерта, основний фактор росту ціни на газ в Україні – це його дефіцит.

«Це дефіцит газу. З Росії стало менше надходити і з Білорусі теж. Росіяни роблять, по-перше, газ і, по-друге, сировину, потім везуть у Білорусь, і ті виробляють теж газ для нас, у тому числі.

І на російському ринку, на внутрішньому сезонно дуже підскочив попит, тому ціни в Росії виросли. Відповідно, і експортні ціни зросли. Внутрішній ринок став дуже привабливим, і сюди також «наклався» ремонт на одному з ключових заводів-виробників, які сюди (в Україну) постачають газ. І сюди ж «наклався» ще й збій у поставках сировини в Білорусь. Тобто росіяни урізали поставки – білоруси відчули дефіцит сировини. Все це склало дефіцит, який оцінюється в 20-25% від обсягів ринку.

Але, як ми бачимо, газ не зникає, просто у нього виросла ціна, довелося запаси проїсти, які є в Україні трохи у трейдерів, тому ціна, яка зараз є на стелах, вона ще має потенціал десь на гривню до зростання», – зазначив А. Куюн.


Не пропустіть