Киянин створив “зворотний” електротрайк (відео)

0

Три колеса, електричний привід і швидкість до 70 км/год. Ми зустріли цей незвичайний транспортний засіб в міському потоці машин. Після знайомства з’ясувалося – перед нами унікальний гібрид, так званий “зворотний трайк”, створений руками столичного умільця Юрія Устинівського.

Своє дітище Юрій збирав 3 місяці. Для цього знадобилися фантазія, бажання довести справу до кінця і … кошти. І хоча, запчастини збирали всім світом, на створення трайка все-таки пішло кілька десятків тисяч гривень. А ось найдорожчим агрегатом виявилися акумулятори.

І хоча задумка вийшла недешевою, автор зазначає – цей транспорт зручний як для міста, так і для поїздок за його межі. І вже себе окупає, адже вартість кілометра тут розраховується не пляшками бензину, а кіловат-годинами: 100 кілометрів заберуть 3 кіловат-години енергії, а якщо перевести ці цифри в гроші, то сума вийде в межах трьох гривень за 100 кілометрів.

Після кількох доробок трайк отримав додаткові системи стабілізації, а саме – компесатор крену. Ця система дозволяє Трайку входити в круті повороти, не втрачаючи стійкості. Сьогодні “зворотний трайк” Юрія колесить по Києву в одиничному екземплярі. При цьому сам автор зазначає – серійне виробництво такого транспорту – перспектива приваблива, проте дорога. До того ж, масовий випуск таких машин потребують низки документальних процедур, адже цей транспорт також необхідно реєструвати. Правда спочатку доведеться пройти спеціальну експертизу, а вже потім офіційно долучитися до категорії “трицикли”, яка є в нових правилах дорожнього руху.


Не пропустіть