Верховна Рада України встановить мінімальні технічні вимоги для автомобілів

0

На сайті Верховної Ради України з’явилася інформація про проведення 8 липня круглого столу на тему: “Допуск транспортних засобів до участі в дорожньому русі”. Аргументує таке рішення Комітет Верховної Ради України з питань транспорту бажанням привести законодавство України у відповідність з актами Європейського Союзу, пише bublbe.com.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, в засіданні візьмуть участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та науковці.

Депутати зазначають, що в ході зустрічі розглядатимуться питання перевірки придатності транспортних засобів до експлуатації та контролю їхньої конструкції.

Нові механізми перевірок автомобілів на справність передбачені в рамках опрацювання проекту Закону України № 4683 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу”.

Зареєстрований в травні 2016 року законопроект визначає ряд нововведень у сфері українського транспорту. Наприклад, в пояснювальній записці до документа йдеться про те, що на українських автобусах і вантажних автомобілях будуть встановлені обмежувачі швидкості.

Крім цього українське законодавство приєднається до правил Європейського Союзу щодо тривалості керування транспортним засобом, перерв і відпочинку для водіїв автотранспортних засобів, долучених до проведення національних і міжнародних перевезень. З метою контролю за виконанням правил на автомобілях планують встановити спеціальний пристрій для реєстрації швидкості, режиму праці та відпочинку водіїв – тахограф.

Як встановлено законопроектом, зміни торкнуться й технічної перевірки автомобілів, яким доведеться проходити періодичний контроль за новою системою, передбаченою Женевською Угодою 1958 року. Будуть введені також мінімальні технічні стандарти для транспортних засобів, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення, згідно з нормативними актами Європейського Союзу.

На думку авторів законопроекту, зміни будуть корисні як для держави, так і для перевізників і споживачів транспортних послуг. Останні отримають поліпшення якості послуг і підвищення безпеки, у перевізників розширяться можливості для ведення бізнесу, а державі вдасться створити умови для економічного зростання України, збільшити обсяги транзитних перевезень і кількість міжнародних туристів.


Не пропустіть