За ігнорування проблискових маячків відбиратимуть права

У Верховній Раді зареєстрували законопроет, який передбачає збільшення штрафів та позбавлення права керувати авто за ненадання переваги в русі спецавтомобілям, пише gazeta.ua.

“У законопроекті пропонують встановити штраф за ненадання переваги в русі водіями транспортних засобів транспортним засобам, автомобілям аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями у розмірі від 4250 до 5100 гривень”, – розповів Gazeta.ua Богдан Глядик, автоюрист.

За словами юриста, якщо таке порушення стане причиною аварійної ситуації, водія-порушника штрафуватимуть від 5,1 тис. до 6,8 тис. грн або позбавлятимуть водійських прав строком від 1 до 2 років.

Крім цього, зараз неможливо притягнути водія за відповідне порушення, якщо надати поліції свій запис із відеореєстратора.

“Поліція відмовляється приймати такий доказ, оскільки чітко цього не передбачено законом. Порушення зможе фіксувати автоматична фіксація спеціальними технічними засобами. Також можна звертатися із заявою від громадянина, долучати запис свого відеореєстратора і вимагати реагування, але виникне питання, хто керував авто під час порушення”, – додав Богдан Глядик.

Якщо порушення вчинять повторно протягом року, до водія застосують штраф, що становитиме 6,8 – 8,5 тис. грн або позбавлення права керувати транспортними засобами строком від 2 до 3 років.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Володимир

    Спочатку потрібно відбирати права в патрульних поліцейських, які цілодобово їздять з проблисковими маячками синього кольору і чим не раз не тільки створювали аварійні ситуації, а й призводили до ДТП, тому що ніхто не може вгадати, що вони мають на увазі, коли їдуть з маячками, сам був свідком, коли їхали-їхали типу як всі, а коли доїхали до червоного світла, вирішили, що мають перевагу і поперли на червоне, добре, що ніхто їхав в цей час по правилах на зелене. майже як в анекдоті про “джигіта”, який їздить на червоне, але стоїть на зелене, бо там може бути інший “джигіт”