Скільки українці витрачають на покупку автомобілів

0

Експерти опублікували статистику за перше півріччя 2016 року

Незважаючи на те, що автомобільний ринок України не в кращому стані, нові авто не просто продовжують купувати, а набувають все більше дорогих моделей. Причому, практично у всіх класах. І така тенденція спостерігається в усіх регіонах країни. Майже у всіх, пише AUTO-Consulting.

Для початку, кілька показових цифр. За даними видання, ринок нових авто в Україні зріс, порівняно з 2015 роком, на 52%. Це – в проданих штуках. Якщо говорити про отримані від цих продажів грошах, то зростання – близько 65%. Така різниця пов’язана з більш високою вартістю автомобілів, які стали купувати у нас в країні. Всього, за перше півріччя нових автомобілів було продано на 667 млн євро. Або – майже на 20 млрд грн.

Перше місце в грошовому вираженні належить автомобілям середньої цінової категорії Volume. Їх за перше півріччя продали більше, ніж на 312 млн євро. Автомобілів преміум-класу продали за цей час на майже 281 млн євро. Але в порівнянні з минулим 2015-му роком, обсяг їх продажів в грошовому еквіваленті зріс на цілих 112%!

Якщо говорити про класи авто, то популярність SUV у всьому світі підтвердили своїм гаманцем і українці. Кросоверів і позашляховиків у нас в країні було за перше півріччя нинішнього року куплено на 61% більше, ніж в 2015-му. Майже на 410 млн євро. Продовжують користуватися попитом і звичайні легковики. Їх в першому півріччі 2016- го придбали, в порівнянні з минулим роком, більше, ніж на третину. І більше, ніж на 235 млн євро. У грошовому вираженні за SUV українці в 2016-м заплатили на 78% більше, а за легкові авто – на 51% більше.

При цьому варто відзначити, що найдорожчі авто купують не в Києві, а в Одесі. Але за загальною кількістю грошей, витрачених на авто, Київ продовжує лідирувати. За перше півріччя 2016- го на нові авто в столиці було витрачено 224 млн євро. Це третина від усіх грошей, витрачених на покупку автомобілів в країні. Практично на таку ж суму (236 млн євро) українці придбали легкових пасажирських автомобілів по всій країні. На другому місці за обсягом витрачених на нові автомобілі грошей – Харківська область. Тут автомобілісти виклали понад 62 млн євро. На третьому – Дніпропетровська область – 50,5 млн євро. А в Одеській області, де купують найдорожчі автомобілі в Україні, витратили за перше півріччя 48 млн євро.

За ростом покупок нових автомобілів і збільшення кількості грошей, витрачених на авто, теоретично можна оцінювати зростання добробуту в областях. У першому півріччі 2016- го, виходячи з цієї статистики, добробут покращився, перш за все, у Волинській області. Тут на нові авто витратили на 116% більше, ніж в 2015-му. Друге місце можуть поділити Запорізька і Харківська області. Тут зростання – близько 108%.

І якщо в Харківському регіоні – це дійсно зростання, то у Волинській області, скоріше, просто збільшення. Адже тут, мало не найменша в країні сума, яку витратили на нові авто. Всього – 7,7 млн євро. Найменше грошей на нові авто (зі зрозумілих причин) витратили в 2016-м в Луганській області. Це – 5,1 млн євро. За нею в трійці аутсайдерів – Чернівецька область (5,5 млн євро), а також – Тернопільська та Рівненська області (по 7,2 млн євро). На Західній Україні, як і раніше, віддають перевагу старим іномаркам з Європи.


Не пропустіть