Стало відомо, коли запрацює фотофіксація порушень ПДР

0

З липня камери спостереження на міських і міжміських дорогах працюють у тестовому режимі. Вони фіксують найпоширеніші порушення — перевищення швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил зупинки і стоянки, рух залізничними переїздами і тротуарами, заборонений виїзд на зустрічну смугу та на смугу громадського транспорту, пише gazeta.ua.

— Більшість камер на наших дорогах стоять уже кілька років. Просто вони були замкнуті на операторах, які їх установили. Цього місяця пристрої об’єднали в одну мережу і порушення потрапляють в єдину базу, — каже правозахисник Володимир Караваєв, 56 років. — Фотофіксацію запровадили б і зараз, однак відсутня сертифікація камер і немає доповнень у деяких законах. Наприклад, ще не визначили порядок сповіщення громадян про факт фотофіксації. Це також має затвердити Кабмін ­своєю постановою. Є ще один нюанс — уряд прийняв постанову про контроль дистанційних вимірювальних пристроїв, але документ набуває чинності у вересні. Думаю, тоді водіїв і почнуть штрафувати за порушення, зафіксовані камерами.

168 000 порушень зафіксували дорожні камери в Києві й Одесі з 11 по 17 липня, повідомили у Національній поліції. Найчастіше водії перевищували швидкість – 55 тис. разів.


Не пропустіть