Кожен другий літр газу на автозаправках продають без сплати податкі

0

Споживачі нелегальних газових заправок сприяють ухилянню від оподаткування.

Половина всього об’єму газу на нелегальних автомобільних заправках продається без сплати податків. За рахунок цього чорний ринок має надприбутки від продажу скрапленого газу, в той час як переважна більшість легальних заправок майже не отримують достатньо коштів від продажу.

Про це заявив президент асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів в Україні” Леонід Косянчук під час прес-конференції, передає кореспондент UA1.

“У Києві вже кожен другий літр газу є нелегальним. Якщо на місці ГЗП ви не бачите нормального бренду, а ціна набагато відрізняється від половини ціни 92 бензину в нормальних столичних мережах, то це саме той модуль, який встановлено нелегально, який не платить податків”, – зазначив Косянчук.
За його словами, ціна скрапленого газу має складати 40%, максимум 50% від ціни бензину А92. Якщо ж ціна на газовому модулі на три-чотири гривні менша, ніж половина ціни 92-го бензину, це означає, що заправку встановлено нелегально.

Косянчук зауважив, що використання скрапленого нафтового газу для заправки автомобілів є вигідним, однак не завжди безпечним. Окрім того, нелегальні газові модулі часто встановлюються у небезпечній близькості від кабельних мереж або ліній електропередач, що створює загрозу споживачам та довкіллю.

Водночас заступник директора науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев зазначив, що в Україні навіть немає державного органу, який би здійснював наглядові функції за такими нелегальними заправками.

“Коли ми звертаємось до Антимонопольного комітету, вони кажуть: ні, ми цим не займаємось, тому що ми займаємось лише легальним ринком. Коли ми звертаємось до фіскальної служби, вони кажуть: вони не зареєстровані, податків не платять – ми не можемо з ними нічого робити. Звертаємось до МВС – вони кажуть: ні, у нас поліція, вона займається лише патрулюванням вулиць, а те, що на цій вулиці стоїть нелегальний модуль, – це не наша справа”, – підкреслив Рябцев.


Не пропустіть