БелАЗ розробив самоскид-безпілотник (Фото)

0

Білоруський автомобільний завод побудував дослідний зразок безпілотного самоскида.

Про це в інтерв’ю порталу «Колеса.ру» розповів Сергій Кисельов, комерційний директор ТОВ «БелТрансЛогістік», компанії, яка є офіційним дилером ВАТ «БелАЗ». Подробиці про «безпілотник» поки не розкриваються. При цьому наш співрозмовник зазначив, що розробка безпілотних самоскидів-роботів необхідна для зниження впливу людського фактора.

Сергій Кисельов також розповів про те, як буде розвиватися важка техніка в найближчому майбутньому. За його словами, головний вектор розвитку – це зниження витрат на закупівлю і утримання, так як витрати на кар’єрний автотранспорт, як правило, є однією з основних статей витрат гірничодобувних підприємств, якщо він використовується в технологічному процесі.

«В першу чергу це збільшення вантажопідйомності машин, що, відповідно, зменшує витрати на паливо, персонал, ремонти, сервіс в перерахунку на одну перевезену тонну вантажу. З огляду на значимість витрат на паливо (близько 50% від сумарних витрат), на мою думку, перспективною є розробка дизель-троллейвозних машин, що працюють на підйомі на електротязі, а також газодизельних самоскидів», – повідомив Сергій Кисельов.

Раніше стало відомо про те, що більше 30% світового ринку кар’єрних самоскидів доводиться на продукцію БелАЗа, а в класі 110-130 тонн білоруський виробник і зовсім займає більше 50% глобального ринку.


Не пропустіть