Штрафи за нетверезу їзду: ціна проміле в інфографіці

0

Опубліковані зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Як зміняться штрафи і покарання за водіння авто в нетверезому вигляді, публікує ЛІГАБізнесІнформ.

В Україні 27 липня набувають чинності нові штрафи і покарання за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, в тому числі під впливом лікарських препаратів. Відповідний закон про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення опублікований в офіційній пресі. 7 липня за законопроект №4373 проголосували 243 депутати. Президент Петро Порошенко його підписав 25 липня.

Згідно з новими нормами, керування автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а також під впливом ліків, що знижують увагу, передача керування автомобілем такій особі, відмова водія від огляду тягне за собою штраф у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн ) і позбавлення права керувати автомобілем на рік.

За повторне порушення передбачений штраф 1 200 мінімумів (20 400 грн) і позбавлення прав на три роки. Якщо людина кілька разів протягом 5 років зробила таке правопорушення, йому загрожує штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 800 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.

Вживання водієм алкоголю або наркотичних засобів після ДТП за його участю також буде каратися штрафом в 1 200 неоподатковуваних мінімумів і позбавленням прав на три роки.


Не пропустіть