Кіт у мішку: стало відомо, чим загрожує купівля вживаних авто з ЄС

2

З 1 серпня в Україні набирає чинності закон, завдяки якому громадяни зможуть один раз до початку 2019 року ввезти з-за кордону недорогу іномарку, оскільки її розмитнення обійдеться на 3500-4000 євро дешевше.

Проте експерти попереджають, що українці ризикують придбати «автомобіль-потопельник» або дуже старий транспорт, давши на цьому заробити фірмам, що представляють інтереси народних депутатів, які лобіюють цей закон, – повідомляють Фінанси.

Якщо ще місяць тому в інтернеті рекламувалася лише одна компанія, що пропонує шопінг-тури за автомобілями в Німеччину і Польщу, то тепер їх маса.

«З 1 серпня набирає чинності закон про зменшення акцизу на ввезення б/у автомобілів з Європи. Ми пропонуємо вам супровід, наші фахівці відправлять вас в Німеччину на літаку, поїзді або автобусі. Допоможуть вибрати, перевірять по базі Інтерполу, будуть торгуватися, щоб збити для вас ціну», – йдеться в одному з таких оголошень.

Що стосується вартості такої послуги, то в компаніях про це говорять ухильно, зазначивши, що все залежить від того, в якому готелі захоче жити клієнт, на чому поїде і яке авто вибере. Крім того, за послуги експерта просять не менше 200 євро.

Однак експерти стверджують, що шопінг-тури за б/у авто можуть бути дуже ризикованими.

«Якби я їхав, то брав би з собою трьох експертів: механіка – щоб він подивився, чи не скручений пробіг; кузовщика – щоб перевірив, чи не був в аварії, чи не «потопельник»; експерта, який перевірить, чи не перебитий номер кузова, чи не викрадений він», – сказав генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. Очевидно, що такі тури – черговий удар по ринку нових авто, без того потерпілому через згортання кредитних програм і кризу в країні.

Джерела в автомобільних колах розповідають, що насправді найбільше всього на нових правилах запрацюють фірми-посередники, пов’язані з парламентаріями, які проштовхнули закон.

«Думаєте, чому із закону прибрали абзац, де йшлося, що автосалони також мають право торгувати б/у авто? Приходили посередники від депутатів, принаймні, вони так представлялися, і говорили: «Дасте грошей – будете торгувати в салонах, не дасте – не будете». Як бачите, їх там немає», – говорить джерело.

Як повідомлялося, згідно з новим законом, найбільш вигідною стане купівля середньолітражних автомобілів. Акциз на машини з об’ємом бензинового двигуна до 1 л тепер складе 0,102 євро за 1 куб. см проти діючої ставки 1,094 євро. Різниця майже в 11 разів.


Не пропустіть