Що очікує МВС від нових штрафів і відеофіксації (Відео)

Голова громадської ради МВС, радник міністра Володимир Мартиненко очікує, що нові штрафи за керування транспортом у нетверезому стані підвищать дисципліну серед водіїв і зменшать кількість ДТП, пише radiosvoboda.org.

«Дуже велику роль відіграватиме самодисципліна. Для когось 10 200 гривень за перше порушення – невеликі гроші, а для когось вже дуже величезна сума, яку буде важко зібрати. З другим випадком за рік штраф зростає вже до 20 400 гривень, а вже з третім випадком за рік – до 40 800 гривень разом з конфіскацією транспортного засобу. Цей превентивний захід діятиме, щоб водії не сідали за кермо напідпитку», – зазначив Мартиненко.

Також він нагадав, що за два-три роки в Україні запрацює автоматична відеофіксація перевищення швидкості, і це, на думку Мартиненка, має покращити ситуацію на дорогах.

За його словами, нині кілька камер працює в тестовому режимі, але вже восени порушники почнуть отримувати так звані «листи щастя».

«Ці камери, фіксуючи перевищення швидкості в автоматичному режимі, теж привчатимуть до самодисципліни, бо коли людині прийде одне, друге, третє повідомлення про штраф, то це сильно знизить кількість випадків перевищення швидкості», – вважає Володимир Мартиненко.

В Україні в кілька разів зросли штрафи за керування транспортним засобом у нетверезому стані. 25 липня закон про це, ухвалений Верховною Радою, підписав президент Петро Порошенко.

За останні півроку в Україні сталося 72 208 дорожньо-транспортних пригод – це на 20% більше, ніж за попереднє півріччя, свідчить офіційна статистика МВС. У них загинули 1417 людей – це на 14% менше, ніж у другій половині 2015 року.

Керування в нетверезому стані є другою за поширенням головною причиною ДТП, її частка за півроку зросла на 26%. На першому місці залишається перевищення швидкості, на третьому – порушення правил маневрування.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • ВИКТОР,КИЕВ

    ВСЕ ЭТО ХОРОШО И НУЖНО, ЕСЛИ БЫ В ОСНОВЕ ДЕЙСТВИЯ СТОЯЛА ЦЕЛЬ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО УПРАЗДНИТЬ СЕЙ НЕДУГ ОБЩЕСТВА, НО ПО ФАКТУ МЫ ВСЕ ПОНИМАЕМ ДЛЯ ЧЕГО ПРЕДПРИНЯТЫ ЭТИ ДВИЖЕНИЯ,,,,,,,,,,,,, ИБО ВОЛКИ ТЕ САМЫЕ ТОЛЬКО ШКУРУ В ЛИЦЕ НОВОЙ ФОРМЫ И НАЗВАНИЯ ПОМЕНЯЛИ , А СУТЬ ТА САМАЯ ОСТАЛАСЬ И НЕ НУЖНО МЕТАТЬ ИКРУ СЕЙ ФАКТ ПОНЯТЕН И НЕ ОБСУЖДАЕТСЯ, ПО КРАЙНЕЙ МЕРЕ СЕЙЧАС…….

  • Украинец

    Благими намерениями выслана дорога в ад. Да и “благость” этих намерений вызывает БОЛЬШИЕ сомнения, ибо призвана не наказать нарушителя, а лишь содрать деньги с любого, на кого фишка ляжет не зависимо от вины и виновного (в большинстве просто нереальные учитывая реальные , а не декларируемые зарплаты большинства украинцев)