Соціологи з’ясували, як паркуються українці

0

Компанія GfK Україна провела дослідження, в ході якого з’ясувала, що більшість водіїв паркуються переднім ходом.

39% українських водіїв у віці від 18 до 55 років паркуються переднім ходом. Більш складний спосіб паркування заднім ходом використовують 33% водіїв у містах з населенням понад 100 тисяч жителів. Крім того, чверть опитаних вибирає спосіб паралельного паркування, і лише 1,5% водіїв сказали, що використовують всі три способи в залежності від ситуації, – повідомляє прес-служба Goodyear

Звички у способах паркування різняться в залежності від статі та віку водіїв. Так, спосіб паркування переднім ходом частіше використовують жінки, ніж чоловіки, а от з паркуванням заднім ходом ситуація протилежна – більше чоловіків і менше жінок.

Паркування переднім ходом більш властиве респондентам у віці 18-24 років, тоді як 40,2% більш досвідчених водіїв у віці від 35 до 45 років зазвичай паркуються заднім ходом. І тільки 4,5% досвідчених водіїв у віці 46-55 років використовують всі три способи по ситуації.

Крім відмінностей між чоловіками і жінками в звичних способах паркування дослідники виявили, що у представників обох статей різна потреба в соціальній взаємодії на дорозі і підхід до навчання навичкам паркування. Наприклад, жінки частіше за чоловіків звертаються за допомогою до паркувальників або своїх пасажирів, тоді як чоловіки в більшості своїй вважають за краще паркуватися самостійно.

На думку професійних водіїв-інструкторів, рух заднім ходом і інші маневри при паркуванні є одними з найбільш складних для освоєння водійських навичок. Тому всім водіям треба бути вкрай уважними і обережними, щоб уникнути аварійно-небезпечних ситуацій.

Нагадаємо, кермо потрібно крутити максимально плавно і м’яко, намагаючись повертати кермо на мінімально можливий кут.


Не пропустіть