Два «мінуса» покупки вживаних авто в Європі

0

Купівля німецької машини в Польщі обернеться поїздкою до Німеччини.

Українців, які почали збиратися до Європи за автомобілями в зв’язку з зі зниженням з 1 серпня акцизів на вживані авто, чекають непередбачувані труднощі.

Як повідомляють fakty, заступник голови УКРІНФОРМ Мирослав Продан заявив, що для зниження акцизу потрібно мати сертифікат походження, щоб уникнути ввезення машин з РФ.

“І щоб ввезти, наприклад, з Польщі Mercedes, потрібно їхати в Німеччину і брати в їх Торгово-промисловій палаті цей сертифікат. Інакше при розмитненні в Україні будуть неприємності”, – пояснив Глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Крім того, для покупки машини за кордоном доведеться покласти гроші на валютну картку і відзвітувати про їх походження. Згідно із законом, вивозити готівкою понад $ 10 тис. Можна і продавець-поляк для податкового звіту зажадає безготівкового переказу. Таким чином, гроші потрібно везти на валютній картці, а не гривневій, оскільки покупка в євро або доларах із гривневою карти буде прирівняна до купівлі валюти, а в зв’язку з обмеженнями НБУ в день ви можете купити валюту тільки на 12 тис. Грн. – Це близько $ 480.

“При одноразовому платежі за кордоном більше $ 10 тис. Інформація про цю операцію потрапить в Фінмоніторинг, який вже в Україні потребують відзвітувати, звідки гроші”, – відзначає економіст Олександр Охріменко.

До слова, експерти також попереджають, що за кордоном українці ризикують придбати втоплений автомобіль або дуже старий транспорт.


Не пропустіть