Податки знижені, але чи варто привозити легковик з Європи?

1

З 1 серпня 2016 року набрав чинності Закон, що знижує розмір акцизів на ввезення старих автомобілів в Україну. Можна вирушати за вживаним автомобілем в Європу. Але чи варто, розбиралися autocentre.ua.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів» №1389-19, він вступає в силу з першого числа наступного за місяцем його підписанням. А оскільки Президент поставив свій підпис під законом в липні, то першим днем ​​дії документа стало 1 серпня 2016 року.

Отже, з цього дня ставки акцизного податку на ряд автомобілів з Європи знижуються до рівня ставок на нові. А це в кілька разів менше колишніх. Правда, не на всі старі автомобілі, а тільки на ті, які зроблені після 1 січня 2010 року.

Закон діє півтора року – до 31.12.2018. Завозити автомобілі за зниженими ставками можуть тільки громадяни України для себе, причому не частіше ніж один раз на рік. Більш того, протягом року після покупки вони не мають права його продати. Вірніше, можуть, але після сплати акцизу за старими ставками. Ще один нюанс – машина не повинна ввозитися з країни-агресора або з окупованих територій, а також не повинна бути випущена там.

Щоб дізнатися, чи вигідно привести автомобіль в Україну з-за кордону, треба виконати кілька операцій:

1. Дізнатися ціну в Україні

По-перше, дізнатися вартість автомобіля, який ви хочете придбати, в Україні.

2. Дізнатися ціну за кордоном

Далі, шукаєте той же автомобіль на одному із зарубіжних сайтів. У Німеччині найбільш популярний mobile.de (є версія російською мовою), європейський ринок в цілому – autoscout24.de (є версія українською та російською), в Польщі – «Отомотів» (тільки на польському, але ця мова в основному зрозумілий українцям ). «Мекка» дешевих, але не завжди якісних автомобілів Литва не може похвалитися одним великим сайтом – тут угоди відбуваються в основному на авторинках. Сайт www.autobonus.lt – один з найбільших.

Не забувайте, що автомобіль повинен був випущений не раніше 2010 року і відповідати вимогою не нижче Євро 5. Можна також глянути на білоруський сайт «АвтоМаліновка» cars.av.by. Але пам’ятайте, що автомобілі походженням з країни-окупанта розмитнюються по повній програмі. А сьогодні це не тільки ВАЗи, а й багато моделей Renault, Nissan, Hyundai, Kia, Volkswagen і т.д.

3. Розрахувати вартість автомобіля

Щоб дізнатися, скільки буде коштувати автомобіль, пригнаний з-за кордону, в Україні, треба розрахувати всі платежі, які треба заплатити державі для реєстрації ТЗ в нашій країні (так зване «розмитнення»).

До отриманої вартості треба додати витрати на дорогу (проїзд, віза, проживання, харчування, непередбачені витрати). Сума цих платежів і буде повною ціною автомобіля, приганяють з-за кордону.

4. Порівняти ціни і зробити вибір

Після того, як ви дізналися вартість автомобіля, привезеного з-за кордону і порівняли його з ціною в Україні, робіть вибір. Якщо ціна в Україні істотно вищі, збирайтеся в дорогу! Депутати незабаром можуть посилити критерії для бажаючих ввести автомобіль, так що відкладати рішення «на потім» не варто!


Не пропустіть