Податкова надала роз’яснення для водіїв

3

Усім автолюбителям, що бажають найближчим часом придбати автомобіль, Фіскальна служба надала додаткові пояснення, пише automotoclub.info.

Після набуття чинності Закону про зменшення акцизного податку на легкові автомобілі, що були в ужитку, у громадян залишилася маса запитань щодо процедури його дії. Зокрема, у Законі записано, що під дію документа підпадають лише автомобілі, які мають походження не з країни-окупанта та/або держави-агресора щодо України.

Щоб визначити, з якої країни походить товар (автомобіль), особі, яка його ввозить, необхідно подати документи, що підтверджують країну походження товару. А це сертифікат або декларація про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару. Цей сертифікат можна отримати в торгово – промисловій палаті країни, в якій виготовлений даний автомобіль.

Втім, в.о. заступника голови ДФС Мирослав Продан також пояснив, що додатковими документами, які підтверджують країну походження товару, можна вважати інформацію, зашифровану у VIN-коді автомобіля.

VIN-код вибито на кузові автомобіля та зазначено у технічному паспорті на транспортний засіб. Його надає виробник транспортного засобу з метою його ідентифікації. Він має 17 символів, один з яких і визначає країну походження автомобіля.

Як стверджують довідкові портали, країна-виробник зазначена у VIN-коді автомобіля в перших символах. Якщо там вказано символи X3-X0, Z7-Z0 чи XS-XW, то цей автомобіль вироблено в Росії. А отже, його розмитнити за пільговими ставками неможливо. Для нарахування акцизного податку для такого авто буде застосовуватися повна ставка акцизу.


Не пропустіть