Водії в шоці: у вересні пальне знову подорожчає

0

За літо вартість пального піднялася майже на 2 грн. Зараз літр бензину А-95 продають від 21 до 25 грн, залежно від бренду автозаправної станції і виробника пального. У більшості мереж діють акції, якими можна знизити ціну літра пального на 0,7-1 грн. Однак ціну пального ніхто не знижує.

“Така ціна склалася не через те, що мережі встановили велику націнку на пальне. Цьому посприяв ряд факторів. По-перше, 80 відсотків бензину, який продають в Україні, імпортний. Його купують за валюту. Ще у квітні-травні у нас був нестабільний курс долара, відповідно пальне закуповували дорожче. А потім мережі заклали у ціну бензину валютні ризики. По-друге, зараз вартість бензину на межі “еластичності”. Ціна така, що при будь-яких економічних потрясіннях він дорожчатиме”, – говорить порталу “Знай” Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру “Психея”.

За його словами, у вересні є всі передумови для подорожчання пального. Однак поки, невідомо, наскільки.

“Зараз — сезон відпусток. І влада практично не тисне на бізнес із торгівлі пальним. Відповідно мережі мають більше можливостей піднімати ціни до кінця літа. При чому вони це робитимуть не для того, щоб більше заробляти, а щоб просто вийти в нуль. Адже ціна бензину залежить від вартості пального на європейському ринку. Як тільки там на 3% воно дорожчає, через тиждень наш бензин піднімається у ціні на 30 копійок всередньому. Також все залежить від курсу долара. Якщо він з вересня підвищиться й протримається два тижні, то і пальне подорожчає. Кожна 1 гривня подорожчання долара дає збільшення вартості пального на 70 копійок”, – пояснює він.


Не пропустіть