Українських водіїв «швидких» перевчать на американський манер

1

Реформа екстреної медичної допомоги передбачає оновлення бригад «швидких»: українських водіїв перевчать на медтехніків, а фельдшерів – на парамедиків.

Українських водіїв автомобілів швидкої допомоги очікує сюрприз. Скоро їм доведеться освоїти ще одну професію – екстрених медичних техніків. А фельдшерам доведеться перевчитися на парамедиків. Все це закладено в новому законопроекті реформування екстреної медичної допомоги, який успадковує американські стандарти. Про це в інтерв’ю виданню «Новое Время» розповіла новий в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, водії «швидких» мають стати екстреними медичними техніками, які зможуть надати мінімальну медичну допомогу на місці. А замість фельдшерів у бригадах працюватимуть парамедики з глибокими знаннями в наданні допомоги в екстрених випадках. Після надання первинної допомоги парамедик разом з екстреним медтехніком везуть пацієнта в лікарню.

Але на цьому новації не закінчуються. У медзакладі пацієнтів передаватимуть у відділення невідкладних станів (за кордоном – емегдепсу room), створення яких передбачає вищезазначений законопроект. У цьому відділенні вже чергуватимуть лікарі, які зможуть надати спеціалізовану допомогу.


Не пропустіть