Як уникнути покупки викраденого авто (ФОТО)

0

Ретельні перевірки на блокпостах та профілактична робота на автошляхах дають свої позитивні результати. Лише за добу в ході превентивних заходів з протидії угонам поліцейські виявили 2 автомобіля, які знаходяться у розшуку. 56 автомобілів розшукали поліцейські з початку року, пише npu.gov.ua.

Майже щодня працівниками поліції, які відповідають за безпеку дорожнього руху, затримуються транспортні засоби які знаходяться у розшуку, з перебитими номерами двигунів, підробленими свідоцтвами про реєстрацію, автомобілі-двійники, не розмитнені автівки. З початку року було виявлено більш 200 таких фактів. Сумнівні автомобілі вилучаються та доставляються на спец майданчики, де вони перебувають, поки триває досудове розслідування.

З відміною інституту довіреності, щоб заощадити, громадяни стали купувати автівки за спрощеною процедурою – передавши продавцю гроші та отримавши техпаспорт на авто, не перевіряючи його за базами даних у сервісних центрах МВС, та без оформлення. Але купуючи транспорт таким чином, вони навіть не мають згадку, що придбавши авто у неперевірених продавців, нерідко за заниженою ціною, їздять на викраденій машині, тому що заощадив на одному, можна втратити більше. Неприємна правда випливає при зустрічі з поліцейськими та перевірці автомобілю по базам даних.

В таку пастку попав і водій з Маріуполя. Під час несення служби на маріупольському блокпості працівники поліції, які відповідають за безпеку дорожнього руху, при перевірці автомобіля «ВАЗ-2105» за базами даних встановили, що авто знаходиться у розшуку з 2015 року. Такої неприємної новини водій не очікував. Він пояснив, що нещодавно через інтернет-мережи обрав собі недорогий автомобіль у Володарську, зустрівся з продавцем, оглянув автівку, вона йому сподобалась. Щоб заощадити, він вирішив не оформляти автомобіль. Перед тим, як передавати гроші и отримати документи на авто, чоловік не здогадався заїхати до сервісного центру і хоча б перевірити авто за базами даних. Тепер же він може лишитися і грошей і автівки.

Тієї ж доби аналогічна ситуація склалася і у Костянтинівці, коли працівники поліції перевірили автомобіль «УАЗ». Результат перевірки став для водія несподіваним – він навіть й думки не мав, що авто знаходиться у розшуку.

Автомобілі і їх власники доставлені до відділів поліції, за даними фактами проводяться перевірки.

Аби не стати жертвою недобросовісних продавців та не придбати викрадений автомобіль, слід дотримуватися певних правил:

– не купувати транспортні засоби, які продавці відмовляються зняти з обліку;

– обов’язково звертатися до сервісних центрів МВС для перевірки транспортних засобів і документів на них по базах даних;

– контролювати процедури зняття з обліку та постановки на облік на ім’я нового власника.

Крім того, не варто прибігати до послуг сторонніх осіб під час реєстрації транспортних засобів. Краще особисто звернутись до сервісного центру та експертів, перевірити автівку, яку купуєте, та після проходження необхідних процедур, користуватись нею без будь-яких сумнівів.

Відділ управління превентивної діяльності

поліції Донецької області


Не пропустіть