В українців виникли проблеми з ввезенням авто за пільговими акцизам

1

Оновити авто, користуючись “пільговим” акцизом, який почав діяти в Україні з 1 серпня цього року (збір знижений в 7-20 разів в залежності від об’єму двигуна машини), зможуть далеко не всі. Навіть ті водії, які завчасно готувалися до відкриття “коридору” і, здавалося б, вже прорахували всі витрати і навіть відклали потрібну суму, тепер змушені змінювати плани, передає NewsOboz.org.

Битий за ціною нової

Справа в тому, що на практиці оформлення іномарки обходиться набагато дорожче, ніж розраховували наші громадяни. Формально при розмитненні куплених в Європі авто власники зобов’язані сплатити кілька податків, зокрема, ПДВ, збір до Пенсійного фонду та акцизний збір. Вони прописані в законодавстві і, здавалося б, сюрпризів очікувати нізвідки.

Але наші доблесні митники виявилися куди винахідливішими навіть найбільш спритних водіїв. Українці, які вже купили авто в Німеччині і завезли його в Україну стикаються з тим, що на митниці вартість машини їм завищують, і всі податки нараховують уже на нові цифри. При цьому не береться до уваги ні офіційна сума, зазначена в договорі купівлі-продажу, ні фактичний стан авто.

“У митників є своя сітка, в якій зазначено скільки має коштувати та чи інша модель. Там враховується в основному рік випуску і взагалі не береться до уваги технічний стан автомобіля. тобто, бита машина оцінюється як неушкоджена. Навіть для авто, які ввозяться на лафеті і взагалі не на ходу, вважаються за стандартною таксою”, – розповів один з водіїв, які днями завозив іномарку в Україну.

з урахуванням того, що в’їзними в нашу країну зараз є тільки автомобілі рівня Євро-5, тобто, випущені після 2010 р і досить дорогі, переплачувати на податках доведеться неабияк. Наприклад, на найбільшій німецькій інтернет-платформі з продажу авто Mobile.de дизельне BMW 3 серії 2016р випуску з пробігом 5 тис. км, але після ДТП, пропонується всього за 15 тис. євро (хоча нове в такій комплектації в тамтешньому автосалоні коштує близько 40 тис. євро). Але, згідно калькулятору, розміщеному на сайті МЕРТ, такий транспортний засіб оцінюється близько 556 тис. грн., а це вже 20 тис. євро. Тобто, всі податки покупцеві вважають вже з цієї суми (20% ПДВ – 4 тис. Євро + 1% ПФ – 200евро + акциз за двигун 2,5 л – 667,7 євро). Разом виходить 4867,7 тис. Євро.

Якщо вважати за реальною вартістю авто в 15 тис. Євро, виходить близько 3,8 тис. Євро. Переплата складе більше 1 тис. Євро. І чим дорожче ввозяться моделі, тим більше доведеться переплачувати, скаржаться водії.

Пільговий тариф

Але найцікавіше, що, виявляється, не всім водіям рахують податки однаково.

“Якщо є “вихід” на митниці, можна домовитися про надання реального інвойсу або навіть заниженого. відповідно, податки в цьому випадку помітно зменшуються”, – розповів один зі співрозмовників.

Скажімо, на той же BMW можна” виторгувати “ціну в 10-12 тис. євро. Отже, податок складе 2,8 тис. Євро, а це на 2 тис. більше, ніж заплатить водій без зв’язків і на 1 тис. Євро – чим потрібно було б платити по-чесному.

Правда, за можливість економити доведеться платити: вказівка ​​реальної вартості авто в документах коштує не менш 300 євро, а заниженою – від 500 євро до кількох тисяч в залежності від моделі авто і її вартості (якщо мова йде про машину вартістю під 100 тис. євро, “знижка” в інвойсі обійдеться до 2 тис. євро).

Між тим, за даними Autoconsulting, українці все-таки повірили в майбутнє здешевлення авто і в очікуванні недорогих іномарок, відклали придбання машин. У липні кількість угод по вживаних авто впало на 23%, хоча до цього даний сегмент стабільно зростав. Загальний обсяг непроданих авто дослідники оцінюють в 9 тис. штук.


Не пропустіть