Активісти пояснили тонкощі розмитнення вживаних авто з Європи

1

В Ужгороді відбулась прес-конференція на тему: «Розмитнення вживаних транспортних засобів відповідно до нового закону», пише goloskarpat.info.

З 1 серпня у дію вступив Закон України “Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”. Цей законодавчий акт передбачає зменшення акцизу, який складає основу всього розмитнення, у рази.

Так, за словами голови ГО “Західноукраїнська Асоціація власників транзитних авто” Павла Білецького, перевагою прийняття закону є можливість простих громадян придбати відносно недорогі авто. Проте, є і ряд обмежень.

Обмеженням ж те, що країна-походження має бути не з Російської федерації, дата виготовлення – не пізніше 1 січня 2010 року. Під час перетину митної перевірки покупцю потрібно мати сертифікат відповідності та сертифікат походження авто, що підтверджує те, що авто було вироблене не на території крани-агресора України. Транспортний засіб також повинен відповідати вимогам Євро-5.

Представник Закарпатської митниці ДФС Олексій Алейніков зазначив, що протягом п’яти днів після перетину кордону, автомобіль повинен пройти сертифікацію. Це відбувається шляхом підписання договору про сертифікацію, яку можна пройти лише в Мукачеві.

Окрім того, протягом року після розмитнення, авто не може бути відчужене. Іншими словами, автомобіль не можна продавати третім особам, бо доведеться сплатити різницю між попередніми ставками на розмитнення та новими. Проте, в законі чітко не вказано чи можна авто здавати в оренду та надавати право на користування третім особам. Протягом року одна особа може розмитнити тільки один транспортний засіб.

В ході прес-конфереції, активісти заявили, що подальшому вони планують домогтись урівняння українців у правах з іноземцями, які мають право перебувати на території України 365 днів. Вони зазначили, що наразі у нас є близько 40 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. Тому, обмеження перебування їхніх авто на території України до 5 днів вважають утиском їх прав.


Не пропустіть