Водіям-порушникам потрібна «шокотерепія» кривавими фото ДТП, – патрульна

0

Водії та пішоходи, які порушують правила дорожнього руху, не реагують на зауваження патрульної поліції. Єдине, що може змінити їхню свідомість і примусити дотримуватись правил – це криваві фото ДТП з потерпілими. Однак, на жаль, такі матеріали заборонено показувати, пише zik.ua.

Про це сьогодні, 16 серпня, під час круглого столу «Безпека на дорогах Львова та Львівщини» заявила командир батальйону патрульної поліції Львова Світлана Гірняк.

Вона зазначила, що на початку своєї роботи патрульні лише попереджали водіїв про порушення і можливу відповідальність за них. Однак це ніяк не діяло. Водії починають реагувати лише після того, як їм випишуть штраф.

«Так само неодноразово стикаємось із пішоходами, які, коли ми виписуємо штраф, починають питати, чому це робимо, чому не робимо зауваження, чому тільки караємо. Ми б з радістю працювали на превенцію (попередження, – ред.), але чомусь наш громадянин не реагує», – заявила Світлана Гірняк.

Водночас вона відзначила і позитивну річ: «Дуже приємно, коли громадяни співпрацюють з нами, безпосередньо дзвонять на 102. Неодноразово були випадки, коли люди, які стояли на зупинці громадського транспорту, бачать, що з кафе виходить водій у нетверезому стані, сідає за кермо, і дзвонять на 102». Та Світлана Гірняк також повідомила, що часто патрульним бракує свідків, особливо вночі, коли потрібно свідчити про стан алкогольного сп’яніння.

«У нашій роботі дуже часто є ДТП з потерпілими. Картина – жахлива. Думаю, тільки такі кадри можуть щось змінити у свідомості людей, шокувати їх. Бо картинки, де ведуть дитину за руку, не допомагає», – заявила патрульна.

Вона нагадала, про випадок, коли водій маршрутки насмерть збив дитину: «Там такі кадри, про які неможливо спокійно згадувати. Однак після них дуже багато людей схаменулось. Вони тепер добре дивляться, де і як переходити дорогу. Крім того, ми не одноразово й самі наголошуємо: «Ви пам’ятаєте про випадок, який стався? Не перебігайте з дітьми дорогу! Чого ви їх вчите? Ви невинуватого водія притягуєте до кримінальної відповідальності через свою халатність».

У свою чергу старший інспектор Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області Галина Лемішко нагадала, що раніше у ДАІ був так званий профілактичний автобус із невеликим ноутбуком, де було відео з аварій.

«Ми показували вщент розтрощені автівки порушникам. Звичайно, люди виходили в шоковому стані, але, думаю, у плані профілактики це мало серйозний ефект. Ви можете щось таке зробити», – звернулась Лемішко до патрульних.

На це Світлана Гірняк сказала: «Потрощені автомобілі настільки не шокують, як світлини ДТП з потерпілими. Але, на жаль, їх не можемо показувати».


Не пропустіть