У поліцейських з’явився новий пристрій для контролю водіїв (Фото)

0

Розроблено новий прилад, який визначатиме, чи вживала людина наркотики. Прилад схожий на алкотестер, який використовує наша поліція, пише autocentre.ua.

Для людей, які сідають за кермо під впливом наркотиків, життя скоро може ускладнитися. «Для їх виявлення готується спецкурс навчання поліцейських, – повідомив у своєму блозі на Facebook правозахисник Володимир Караваєв. – Сучасні технології для оперативного виявлення наркоманів вже існують, і є компанії, що готові впровадити такі технології в Україні».

0f07d7b143dddd4f17c39adabf04a8e0_orig

Правозахисник мав на увазі нову технологію, створену шведськими вченими з Karolinska Institutet. Розроблений ними прилад SensAbues breathalyzer за принципом дії схожий на алкотестер, який сьогодні використовують для виявлення ступеня сп’яніннями у видихуваному повітрі водіїв.

У нього також треба дути, але повітря зберігається в спеціальному мішечку. Тест не показує наявність наркотичних речовин одразу, йому треба «подумати» хвилин п’ять. Хімічна речовина, яка показує наявність наркотиків у видиху, реагує на присутність компонентів марихуани, амфетамінів, кокаїну, метадону, героїну й інших наркотиків, а також препаратів групи діазепінів – загалом 12 хімічних сполук, що належать до різних класів.

Контроль ефективності SensAbues breathalyzer відбувався з допомогою паралельних лабораторних аналізів зразків крові та сечі випробовуваних. Прилад показав ефективність, що дорівнює практично 100%.

Отже, дорожні поліцейські, озброївшись приладом SensAbues breathalyzer, зможуть проводити експрес-аналіз на наявність наркотиків у крові просто на трасі.


Не пропустіть