Чи можуть патрульні зупиняти автівку «безпідставно»

2

В Ужгороді та Мукачеві триває місячник безпеки дорожнього руху. У зв’язку з цим до “Про Заходу” з’ясували, чи можуть в рамках відпрацювання патрульні зупиняти автівку безпідставно – без видимих порушень ПДР.

Як повідомив речник патрульної поліції Ужгорода та Мукачева Ернест Завадський, під час місячника безпеки дорожнього руху патрульна поліція працює в посиленому режимі: збільшена кількість нарядів, проводиться спільне патрулювання з працівниками Укртрансбезпеки в Закарпатській області тощо. Однак патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби виключно у межах чинного законодавства. А саме на підставі статті 35 Закону України “Про Національну поліцію”.

1. Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:

1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Крім того, поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Як відзначив Ернест Завадський, вразі виявлення порушень ПДР, патрульна поліція може зупинити транспортний засіб згідно пункту 6 статті 35 закону. Мова йде про необхідність залучення водія транспортного засобу як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод.


Не пропустіть