На митниці завищують вартість вживаних автомобілів

5

Оформлення вживаної іномарки за пільговими акцизам на практиці виявляється набагато дорожче, ніж розраховували водії. Формально при розмитненні куплених в Європі авто власники зобов’язані сплатити кілька податків, зокрема, ПДВ, збір до Пенсійного фонду та акцизний збір.

Однак водії, які вже завозили авто в Україні стикаються з тим, що на митниці вартість машини їм завищують. При цьому не береться до уваги ні офіційна сума, зазначена в договорі купівлі-продажу, ні фактичний стан авто. А у митників є своя сітка, в якій зазначено скільки має коштувати та чи інша модель, відзначає видання.

Повідомляється, що якщо на німецькій інтернет-майданчику з продажу авто дизельне BMW 3 серії 2016р випуску після ДТП коштує всього за 15 тис. євро, то по калькулятору на сайті МЕРТ, таке ж транспортний засіб оцінюється в 20 тис. євро.

Самі водії і посередники нерідко намагаються обдурити митницю і підробляють договори купівлі-продажу з заниженими цінами. Про це в інтерв’ю Радіо Вести повідомив автоексперт Сергій Матусяк. За його словами, якщо співробітники фіскальної служби запідозрили, що ціна на автомобіль була занижена, вони мають повне право розрахувати його вартість за власними джерелами.

Посередник Віталій вже тричі ввозив автомобілі за пільговими акцизам, і на митниці жодного разу не завищили вартість транспортного засобу. В інтерв’ю радіо Вести Віталій розповів, що кожного разу документально підтверджував ціну машини. Він додав, що при ввезенні автомобіля деякі водії самі намагаються дати хабар співробітникам фіскальної служби, але без цієї незаконної процедури цілком можна обійтися.

Якщо на митниці завищують ціну битого вживаного автомобіля, захистити свої права можна тільки в суді. Про це в інтерв’ю Радіо Вести повідомив адвокат Вадим Володарський. Він додав, що необхідно документально зафіксувати, що машина має пошкодження і зробити експертизу при ввезенні. Володарський також підтвердив, що на митниці ввели нормативні ціни, щоб уникнути заниження. За його словами, для битих автомобілів офіційна вартість дійсно завищена.

Глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко повідомив в ефірі Радіо Вести, що у митниці є шість способів установки вартості автомобіля, серед яких – порівняння з цінами на аналогічну продукцію. «Не дивлячись на спроби деяких співгромадян «оптимізувати» витрати, митниця має право встановлювати реальну ціну. З іншого боку, якщо чоловік чесно купив авто, він може надати оригінали документів, і можна підрахувати реальну вартість», – сказав він.

Нагадаємо, закон, який передбачає зниження акцизів на ввезення старих автомобілів з-за кордону набув чинності з 1 серпня.


Не пропустіть