Водіїв без страховки штрафуватимуть заочно

3

Українських водіїв без страховки штрафуватимуть заочно – такий новий підхід до контролю наявності у автовласників поліса «автоцивілки» сподівається незабаром застосовувати МТСБУ, пише autocentre.ua

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) та Національна поліція сподіваються незабаром завершити злиття своїх баз даних, що дасть змогу оперативніше перевіряти у автовласників наявність полісів «автоцивілки», а водіїв без страховки штрафуватимуть заочно. Про це повідомляє прес-служба МТСБУ.

«Процес об’єднання триває. Це дасть змогу поліцейським не лише оперативно перевіряти наявність страхового полісу у водія авто, а й відправляти попередження тим, чия відповідальність застрахована. А з часом і дистанційно штрафувати їх за відсутність поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ)”, – повідомив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

При цьому він зазначив, що в Україні з’явилася тенденція до скорочення кількості автовласників, які купують поліси «автоцивілки». За даними Моторного бюро, торік відповідальність не застрахував кожен четвертий водій. У 2014 р. поліси «автоцивілки» придбали 78% автовласників, в 2015 р. – лише 73%.

Цього року показник може бути ще гіршим. «Якщо в 1-му півріччі 2015 року МТСБУ компенсувало постраждалим збитки за 916 зверненнями у зв’язку з ДТП, в яких винуватець не застрахував відповідальність, то у 1-му півріччі 2016 року таких виплат було вже 1238. Щодо кожного з таких випадків МТСБУ виплачує постраждалому відшкодування та подає регресний позов до винуватця ДТП. Тому горе-водіям, які не купили поліс ОСЦПВ або купили фальшивку на узбіччі, доведеться заплатити сповна», – резюмував Володимир Шевченко.

Також нагадаємо, що віднедавна подорожчали поліси страхування автоцивільної відповідальності «Зелена картка» для громадян України, які виїжджають за кордон на автомобілі – 26 серпня 2016 року набули чинності нові тарифи з цього виду «автоцивілки». Так, за поліс в європейські країни терміном на 15 днів доведеться заплатити 700 грн, замість 672 грн. При цьому важливо врахувати, що розміри платежів розрізняються для виїзду на територію країн – членів міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» і окремо на території Азербайджану, Білорусі, Молдови, Росії.


Не пропустіть