На яких українських АЗС краще заправляти авто

0

Керівник спеціальних проектів НДЦ “Психея” Геннадій Рябцев перерахував ряд критеріїв, які дозволяють судити, чи варто заправляти авто на тій чи іншій АЗС, пише ubr.ua.

1. Опитавши колег і знайомих, в тому числі в соціальних мережах, встановіть для себе перелік національних або регіональних роздрібних мереж, паливо в яких отримало найкращі відгуки.

Визначте, які з них пропонують нафтопродукти тієї марки, яка рекомендована виробником автомобіля. Виділіть ті, заправки якs розташовані на звичайних маршрутах.

2. Оцініть АЗС обраних мереж самостійно за наступними критеріями:

– Зовнішній вигляд заправки і її обладнання, в тому числі наявність електронних терміналів. Приділіть увагу дрібницям. Наприклад, зайдіть помити руки. Якщо оператор заправки стежить за чистотою, він приділить належну увагу і якості палива;

– Наявність магазину, кафе та додаткових сервісів;

– Кваліфікація персоналу;

– Наявність чинного телефону “гарячої лінії” (не полінуйтеся його набрати – він повинен працювати) і належним чином оформленого Куточка покупця.

У ньому повинні бути розміщені копії:

– Сертифікатів відповідності кожної марки реалізованого на АЗС палива Технічному регламенту (видаються підприємствам-виробникам на паливо, що серійно випускається або вводиться ними в обіг продукцію на певний період; можуть бути видані і рік, і два, і навіть п’ять років тому);

– Документів про якість (паспортів якості) для всіх марок палива (візуально паспорт якості являє собою таблицю з 16-19 показників з висновком про відповідність нафтопродукту певного стандарту – національного, міждержавного або міжнародному; кількість паспортів якості і марки зазначеного в них палива повинні відповідати інформації, представленої на стелі).

3. При виборі мережі не керуйтеся виключно ціною палива.

4. Заправляйтеся тільки на АЗС обраної мережі. Таку пораду обумовлений такими причинами:

– І бензин, і дизельне паливо є складними сумішами більш ніж 200 різних хімічних сполук. Їх співвідношення значно відрізняється в залежності від марки, сезону і виробника нафтопродуктів.

Згодом паливна система будь-якого автомобіля пристосовується до складу бензину або дизельного палива, подібно до того як людина звикає до певного раціону харчування.

Оскільки більшість національних мереж укладають середньострокові контракти з обмеженим числом постачальників, двигуну, як правило, не доводиться адаптуватися до нафтопродуктів з іншим співвідношенням вуглеводнів, що гарантує стабільні умови його роботи;

– Постійні клієнти, як правило, стають учасниками програм лояльності, нерідко дозволяють купувати нафтопродукти зі знижкою від ціни, визначеної на стелі;

– Ввічливе ставлення до персоналу заправки майже завжди гарантує постійним клієнтам “дружню пораду”, якщо “з бензином сьогодні не все гаразд”.

При цьому завжди:

– Стежте за діями співробітників АЗС, повідомляйте за телефоном “гарячої лінії” про всі помічені порушення техніки безпеки, обрахунках, недоливу;

– Обов’язково вимагайте чек і зберігайте його до наступної заправки.

5. Навіть коли в баку залишається мало палива, намагайтеся не заправлятися на виїзді з населених пунктів і не користуватися послугами “безіменних” АЗС, особливо якщо нафтопродукти на них пропонують на 7-15% дешевше аналогічних марок на сусідніх комплексах (в крайньому випадку – купуйте рівно стільки палива, щоб доїхати до найближчої настінної заправки).

При цьому, як зазначає Рябцев, на розкрученість бренду АЗС орієнтуватися не варто. “До теперішнього часу десятиметрової стелою і барвистою вивіскою не обзавівся хіба що самий ледачий, тому стандартна порада заправлятися” на брендових АЗС “вже не проходить”, зазначив експерт.


Не пропустіть