Чим українці заправляють свої авто (Інфографіка)

1

Продажі бензину і дизеля падають. Влітку АЗС врятували лише відпускний період і тяга громадян до подорожей

Українці стали економити на автомобільному паливі, свідчать дані Держстату. Зокрема, в квітні-червні наші автомобілісти залили в баки 901 тис. тонн пального, що на 2,6% менше, ніж у другому кварталі 2015 року. Скоротилися продажі як бензину (на 5,8%), так і дизеля (на 8,03%), в той час як популярність дешевших автомобільних газів (пропану, бутану і метану) наполегливо зростає – в квітні-червні наші водії заправили їх 173,9 тис. тонн, що на 19,6% більше, ніж у 2 кварталі минулого року.

У минулому місяці на вітчизняних заправках купили 318,5 тис. тонн палива, що на 5,2% менше показників минулого року. Липнева заправка обійшлася нашим автолюбителям в 7,9 млрд грн. -на 1,08% менше, ніж роком раніше.

Втім, в розпал сезону відпусток українці стали більше подорожувати, і, відповідно, активніше заправляти автомобілі. Так липневі 318,5 тис. тонн стали максимумом з початку року. До 1 серпня на АЗС в запасах залишилося 107,6 тис. тонн бензину, 65,6 тис. Т дизеля і 10 тис. тонн автомобільних газів.

Відзначимо, що майже половина (43%) палива в липні була куплена в 5 областях – Київській, Львівській, Одеській Дніпропетровської та Запорізької. Тільки в Києві і столичному регіоні автолюбителі залили в баки 52 тис. тонн палива – 16% від усього обсягу за липень.

Кількість заправок в липні досягло 6,724 тис. (На 35 АЗС більше, ніж в червні).


Не пропустіть