Як поводитися під час огляду автомобіля поліцією

0

Вас зупинила поліція і просять відкрити двері автомобіля, капот або багажник. Якщо при цьому інспектор сам не пред’явив службове посвідчення, то попросіть його пред’явити, перепишіть дані. Потім попросіть запросити двох понятих і скласти протокол огляду, пише avtovod.org.ua.

Пошук понятих – це справа поліцейського. Якщо за 5 хвилин інспектор не знайшов понятих, скажіть, що зателефонуйте в поліцію і розповісте про незаконне обмеження прав на керування автомобілем.

При огляді автомобіля інспектор не має права вимагати показати вміст сумки або ваших кишень. Це вже особистий огляд.

Огляд автомобіля без понятих та протоколу є самоуправством. Якщо поліцейський сам, без вашого дозволу відкриває двері або багажник, риється в речах, то телефонуйте в поліцію і повідомте про незаконний обшук. Відкриваючи багажник пам’ятайте, що бувають випадки, коли “знаходять” патрони або порошок в пакетику.

При огляді інспектор може тільки попросити вас підняти накидку на сидінні або відсунути пакет. Сам він це робити не має права. Інакше це буде кваліфікуватися як обшук, а право на це дає суд або санкція прокурора.

Для огляду автомобіля потрібен вагомий привід. У випадках, коли інспектор оглядає автомобіль з надуманої причини, без протоколу і понятих, знайте, що він порушує закон. Ви можете скласти скаргу на нього.


Не пропустіть