Придумали новий прилад для контролю водіїв

0

Алкометри, що застосовуються для оцінки вмісту алкоголю в крові використовуються правоохоронними органами ще з 1930-х років. Але до сих пір немає еквівалента, що визначає наявність в організмі марихуани, яка застосовується з давніх часів як лікарський і наркотичний засобу. Як виявилося, вплив її на водія аналогічно алкоголю, пише avtomaniya.com.

Новий прилад по слині визначить наявність марихуани в організмі водія

До сих пір виявлення тетрагідроканнабінола (THC), який є лікарським засобом, проводилося за допомогою лабораторних досліджень сечі і крові. Природно, говорити про практичність використання такого методу дорожньою поліцією зайве. Тим більше, що в багатьох країнах заборонено брати сечу і кров на аналіз без згоди людини.

Вчені Стенфордського університету в Каліфорнії розробили пристрій, покликаний допомогти поліції ідентифікувати водія, який викурив марихуану. Воно засноване на магнітно-наносенсорной технології дослідження слини, результат якого видається протягом трьох хвилин. А для зручності використання дорожньою поліцією, гаджет оснащений Bluetooth для підключення до смартфону.

«Виявлення марихуани в крові або сечі в еталонної лабораторії не складно, але це важко і непрактично на узбіччі дороги, – каже професор Шан Ван Сян. – Більшості співробітників правоохоронних органів не дозволяється брати проби крові, та й брати проби сечі на місці вкрай незручно. Виявлення марихуани в слині так само ефективно, як в крові і сечі».

В Університеті обіцяють розробити і протестувати портативний пристрій протягом року, після чого його запустять у виробництво.


Не пропустіть