Українських водіїв зобов’яжуть купувати російську страховку

0

Законопроект, який закріплює право митних органів не пропускати машини з іноземними номерами через кордон, якщо їх водій не має страховки підготували в Мінфіні. Про це повідомляють кримські ЗМІ.

Зараз за законом про ОСАГО іноземець зобов’язаний оформити або російський поліс, або його аналог – міжнародну страховку «Зелена карта» (її видають підключені до цієї системи страховики різних країн). І хоча контроль за цією нормою і зараз покладено на митні органи, без запропонованих уточнень він не завжди ефективний.

«На думку самої Федеральної митної служби, ці повноваження прописані недостатньо чітко», – говорить виконавчий директор бюро «Зелена карта» РСА Сергій Разуваєв.

Тобто в законі хоч і кажуть, що «митні органи здійснюють контроль», при цьому не прописано, яким чином. Наявні формулювання не вказують прямо на те, що митниця має право не пустити автомобіль без страховки через кордон. І зазвичай митники такі автомобілі пропускають. Поправки від Мінфіну вирішують цю проблему: в законі буде чітко прописано, що для перетину кордону на автомобілі наявність такого поліса обов’язково, і, відповідно, автомобіль просто не буде пропущений на територію РФ. Передбачається, що ці поправки будуть офіційно внесені в уряд вже цієї осені.

Така неоднозначність існує вже не перший рік. Ребром питання «формулювань» встав лише в останні місяці у зв’язку з ситуацією, що в Криму ситуацією.

З 1 травня на території Криму і Севастополя припинено дію «Зелених карт», виданих українськими страховиками. Таке рішення прийнято організацією – Радою бюро «Зелена карта».

Таким чином вже чотири місяці українські автовласники можуть пересуватися по півострову тільки при наявності російського ОСАЦВ. Але оформляти його громадяни України, які поїхали цього літа на своїх машинах відпочивати в Крим, не поспішають.

«У Криму фіксується велика кількість випадків ДТП з українськими машинами, власники яких пред’являють не діючі в Криму українські «Зелені карти»», – говорить Разуваєв.

При цьому росіяни, які постраждали в таких аваріях, не зможуть отримати відшкодування за пошкоджений автомобіль. Згідно із законом, матеріальну шкоду, заподіяну незастрахованим автомобілем, не компенсується. У таких випадках росіяни зможуть розраховувати лише на виплати за шкоду, завдану їх життю і здоров’ю.


Не пропустіть