З понеділка водіїв чекає неприємний сюрприз

Від сьогодні набуває чинності постанова КМУ № 94 “Про затвердження Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки”, яким визначена процедура оцінки відповідності для дистанційного вимірювання швидкості руху транспортних засобів, пише znaj.ua.

Цим документом фактично дається старт автоматичної фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Таке нововведення передбачає, що розгляд справ про оскарження так званих “листів щастя” знову ляже на плечі загальних судів.

За словами Василя Бородія, голови Подільського районного суду р. Києва, суд готовий до нової категорії справ. Тим не менш, він нагадав, що в більшості загальних судів сьогодні у половини суддів немає повноважень на здійснення правосуддя.

“Сьогодні збільшилася кількість категорій справ, а якість кримінальних справ переданих на судовий розгляд істотно знизилося. Додасться нова категорія — будемо розглядати, але коли?

Сьогодні судді змушені призначати справи на січень наступного року, незважаючи на те, що ми відмовилися від нарад і обідньої перерви, а деякі судді змушені призначати слухання з 8:00 до 9:00. Залишається тільки вечірній час після 18:00. Тим не менш, виникає великий ризик, що суддів можуть притягувати до відповідальності за слухання справ позаурочний час. Проблема є, але ми готові до всього”, — розповів Бородій для “Юридичної практики”.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Юрій

    С точки зору права листи счасття по за законом.Камера фіксує лише порушення ПДД автомобілем. але камера не може індитифікувати те що авто ваше, а не двійник,і за кермом були ви, а не людина схожа на вас. Крім того у авто може бути кілька спів власників, а законодавство не предбачає колективної відповідальності в скоєнні правопорушень. Думаю якщо на відеофіксації чітко не видно вашого обличчя то доаказом в суді вашої провини така фіксація не може бути.Але суд це нерви,цей закон і розрахований на те що більшість людей судитися не стануть, а заплатять штраф.