Українцям дали надію на нормальні дороги

0

Укравтодор запроваджує новий спосіб перевірки виконаного ямкового ремонту – ортофотознімки

Про це заявив очільник Держагентства Євгеній Барах на засіданні Уряду, повідомляє Depo.Полтава.

“Ортофотофіксація здійснюється за допомогою спеціальної машини-сканера, яка фіксує усі ділянки доріг, де було виконано ремонт і де його виконали лише на папері. Таким чином дефективні акти, якими звітують до Укравтодору про виконання ремонту, можна перевірити”, – розповів тимчасовий очільник Держагентства.

За його словами, це обладнання не є дуже дорогим і кожна обласна Служба автодоріг може її собі дозволити двічі на рік – для фіксування стану доріг після зимового періоду та перевірки виконання ремонту перед наступним. В одній з областей вже було проведено подібний експеримент. Ортофіксація пошкодження доріг регіону виявила спроби окремих чиновників нажитися на ремонті доріг.

“Що ми насправді отримали, що з квадратури 15 тисяч метрів квадратних ми підтвердили близько 6,5 тисяч. Все решта було практично відсутнім”, – розповів Барах.

Наразі Укравтодором оцінюються завдані збитки та готуються відповідні звернення до компетентних органів.

“Фактично з року в рік на одні й ті самі ями можна було кілька разів запрошувати гроші і не робити їх. Я хочу, щоб цей експеримент поширився в усіх областях”, – зазначив тимчасовий очільник Укравтодору.


Не пропустіть